אודות עולם הרוחני

 

  כך נתקל בטעויות, מרגיש בחילה הוא למעשה מפגש חיובי כל עוד בני ברוך אנחנו מוכנים לזה ולהתייחס אליו בכבוד ראוי. "תרחישים שליליים" מסוג זה יכול ללמד אותנו הרבה יותר על התפקוד והתכלית הראויים של דברים ממה שיש להצלחה מיידית, "נסיעה חינם" ללא הרף. ללא כשל אנחנו פשוט לא יודעים מה היא הצלחה. כאשר אנו מסתכלים על הטבע רק בני האדם ניתנו בחירה חופשית על מעשיהם. בעלי חיים מתנהגים באופן אינסטינקטיבי, שנולדו לתוך ונותרו באינטגרציה טבועה במערכת הטבעית. כך חיות לא עושות טעויות, אבל כתוצאה מכך הם לא יכולים ללמוד על המערכת אם כבני אדם יכולים. אנו נולדים ללא התחושה האינסטינקטיבית של השתלבות במערכת הטבעית. אנו חשים את עצמנו מחוץ לזה, מעליו. אנחנו לא מבינים עדיין את אופי ההפעלה העמוק, עקרונות יסוד או שאנחנו חושבים שהם אינם מחייבים עבורנו. לאורך ההיסטוריה האנושית יש לנו כבר משחקים עם טבע ועם מערכות פוליטיות, כלכליות וחברתיות של אדם, ללא הגבלות או גבולות נתפסים. כתוצאה מכך יש לנו גרמנו הרבה הרס דרך הטעויות שלנו. אנחנו נמצאים במשבר העמקה ולכאורה גלובלי עכשיו. יש הרבה תרחישים שעלולים להוביל לאסון הגלובלי שעלולים להיות קטלני.
 
עדיין דרך הטעויות שלנו, ההרס שגרמנו לנו כבר מיפה את הרבה משתנה, אפשרויות שלא עובדות ולהוביל למבוי סתום. אם לקחנו צעד אחורה לבחון את מה שעשינו, מה שלמדנו על טבע ואת עצמנו נגלים שיש לנו את כל המידע הדרוש ליצירת חברה אנושית גלובלית חדשה שיכול באופן מלא, בטוב לב לשלב בתוך הטבע. האנושות עברה "מחלות ילדות" הכרחיות, עכשיו אנחנו יכולים לגדול באמצעות היתרונות של התודעה שלנו הייחודית האנושית, היכולת הייחודית שלנו של הערכה עצמית קריטית. אנחנו יכולים להתחיל להסתגל למערכת הכוללת כדי למנוע כל עתיד "מחלה" ולהתחיל התפתחות בריאה, הרמונית. מהמצב הנוכחי שלנו חולה - אם גילה והעריך כראוי - אנחנו יכולים להגיע לבריאות של אחראית. על ידי הניגודים, מחקר השוואתי שאנחנו יכולים לזכות בבין הטעויות, הרס שנגרמנו ומדינות אופטימליות אפשריות שאנחנו יכולים להשיג, אנחנו יכולים לרכוש את הידע של המערכת כולה בשלמותה. שייתן לנו יכולות חסרות תקדים ושליטה מלאה על חיינו.
 
 
מדינת העובר היא מצב של ביטול. כל חבר במעגל הוא "קפוא" בטל כלפי אחרים חישת זרם, הרחבת דחפים אגואיסטיים שלהיות לשמור תחת שליטה באמצעות העזרה ההדדית במעגל בתוספת הערובה "של היוצר".כמיכאל לייטמן הפרזותיו "העובר רואה את העולם מקצה אחד לקצה השני", תפיסת הניגוד השלם, מכלול מהמגוון של הרצונות אגואיסטיים רעים לאיחוד המושלם, השער שלהם ההדדי, המוגבל, העמוק, מטוהר כל - החופף , ניקה שטח של הביטול העצמי ההדדי שלהם - לקראת "היוצר" בקצה השני.במצב זה הם לא ממש יכולים להיכנס, הם לא חזקים או מפותחים מספיק כדי להשתמש בזה עולם, להשתמש באותם רצונות שמוגבלים אך הם יכולים "לקבל הצצה". אבל הצצה שכבר יכולה ללכת מקצה אחד של העולם לקצה השני.